poniedziałek, 29 września 2014

"Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem" - Magdalena Jarzębowska
Tytuł: Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem 
Autor: Magdalena Jarzębowska
Wydawnictwo: Nowa lekkość 
Rok wydania: 2014  
Liczba stron:98


Dawno, dawno temu… a może nie tak dawno, żyła sobie nieszczęśliwa dziewczynka, która nie lubiła siebie. Nie lubiła siebie, gdyż zbędne kilogramy nie pozwalały jej na to. Któregoś dnia owa dziewczynka postanowiła zmienić swoje życie i raz na zawsze pozbyć się nadmiernego tłuszczu, który uniemożliwiał jej bycie taką, jaką pragnęła być. Zły nawyk od początku nie był dla niej łaskawy, dziewczynka musiała wiele się nauczyć, a co ważne, stanąć twarzą twarz ze swoją silną wolą… Co przyniosła dziewczynce ta konfrontacja? Oczywiście, dowiecie się po przeczytaniu tej historii. 

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że odchudzanie zaczyna się w głowie. Jak wielką prawdę zawierają te słowa, najlepiej wiedzą osoby zmagające się ze zbędnymi kilogramami. Zmiana nawyków żywieniowych to walka przede wszystkim z samym sobą. Książka Magdaleny Jarzębowskiej Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem doskonale porusza wspomnianą kwestię. Każdy, kto zamierza zacząć się odchudzać, powinien najpierw przeczytać tę publikację. 

Na rynku wydawniczym aż roi się od poradników, które podobno ujawniają nam wspaniałą metodę, dzięki której schudniemy szybko i trwale. Jak wiemy zazwyczaj, to tylko burza w szklance wody, gdyż żadna z tych złotych reguł przekazywanych w wielu książkach jeszcze nigdy nikomu nie pomogła. Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem wyróżnia się tym, że nie powiela standardowych metod odchudzania, tylko ujawnia problem od strony psychicznej – dając przy tym inne spojrzenie na proces zmian nawyków żywieniowych. 

Magdalena Jarzębowska zapewne specjalnie użyła takiego przedstawienia historii. Bajki od zawsze czytamy z chęcią. Kojarzą się nam ciepło –  z dzieciństwem. Taka forma od początku do końca wciąga  czytelnika, a zarazem umożliwia mu dokładne zrozumienie tego, co opowieścią chce nam przekazać pisarka. Co więcej, przedstawiona bajka wielce zmusza do refleksji. Za plus nie można jednak uznać obszerności tej książki; jest ona na tyle mała, że można ją nazwać książeczką. Zawiera niewiele stron, w dodatku tekst specjalnie wyróżniony jest dużą czcionką. Nie można jednak powiedzieć tego samego  o opowieści, gdyż ta zdecydowanie góruje swoją wymową nad niejedną pozycją. 

Polecam tę książkę wszystkim osobom, które chcą podjąć walkę z kilogramami. Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem jest doskonałym początkiem. Wyjaśnia, jak ważne jest podejście do procesu zmiany z głową i wiedzą na temat tego, jak powinniśmy się odżywiać. Czytelniku, w tej lekturze spotkasz się – tak jak nieszczęśliwa dziewczynka – ze Złym Nawykiem, Wróżką, a co najważniejsze, ze swoją Wolą. Te postacie otworzą ci oczy na wiele spraw, na które prędzej nie zwracałeś uwagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia mi ogromną radość i za każdy dziękuję ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...