niedziela, 21 września 2014

"Dojrzała i szczupła" - Magdalena MakarowskaTytuł: Dojrzała i szczupła 
Autor: Magdalena Makarowska
Wydawnictwo: Feeria
Rok wydania: 2014  
Liczba stron: 274
Moja ocena: 8/10
Od czasu, gdy w Polsce rośnie liczba osób z problemem nadwagi, media propagują wiedzę o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej. Pojawia się również coraz więcej książek uczących nas, jak postępować, aby być zdrowym i mieć piękną sylwetkę. Zazwyczaj jednak dotyczy to osób młodych. Niemniej, Magdalena Makarowska w swojej kolejnej książce, Dojrzała i szczupła, podaje pomocną dłoń paniom w kwiecie wieku. Co prawda mnie do tego czasu jeszcze daleko, jednakże wszyscy, którzy choć trochę mnie znają, wiedzą, że interesuję się dietetyką. Dlatego też z ciekawością sięgnęłam po tę książkę.

                                                  Jesteś tym, co jesz, więc jedz pięknie…

Autorka książki to doświadczona dietetyczka, która na swoim koncie ma już kilka wydanych poradników żywieniowych. Dojrzała i szczupła to publikacja skierowana do kobiet w kwiecie wieku. Magdalena Makarowska we wstępie załączyła test, dzięki któremu dowiemy się, czy prezentowana przez nią dieta jest dla nas. W książce zawarła sześciotygodniowy program odnowy oraz porady dla zdrowia i urody. Znajdziemy tu, między innymi, kilka słów na temat zakwaszenia organizmu oraz tego, jak sobie z nim poradzić. Dietetyczka nie serwuje nam diety cud, których mamy na pęczki w Internecie. Zamiast tego czytelnicy otrzymują wartościowe porady zdrowego odżywiania.

Wspierające okazują się również informacje o produktach, które mogą przyczynić się do poprawy naszej cery. Autorka dzieli się swoją pożyteczną wiedzą na temat zbawiennego działania oleju lnianego czy z pestek malin oraz wielu innych. Nadto specjalistka wskazuje szereg produktów niewskazanych po pięćdziesiątce, co może ułatwić zmianę nawyków żywieniowych. Po dużej dawce cennych informacji znajdziemy sześciotygodniową dietę, która ma być dobrym początkiem nowego życia! Przepisy są urozmaicone, a dania zapowiadają się bardzo smacznie. Dodatkową wartością tej publikacji jest jej piękne wydanie, wszystkie zdjęcia są kolorowe i przyjemne dla oka.

                                         Czas żyć dla siebie. Bo jeśli nie teraz, to kiedy?

Wiele osób nie pokłada nadziei w takich poradnikach i w ogóle do nich nie zagląda. Można powiedzieć, że słusznie, lecz nie zawsze. Niestety, aby podjąć odchudzanie czy nawet zacząć się zdrowo odżywiać, trzeba najpierw nabyć odpowiednią wiedzę, gdyż to, co piszą w Internecie i mówią nam osoby trzecie, w wielu przypadkach okazuje się błędne. Oczywiście rodzi się pytanie, skąd mam wiedzieć, czy dana publikacja nie jest czasami kolejnym skupiskiem „porad”, które możemy, co najwyżej, wyrzucić do śmieci niżeli zacząć je praktykować. Niestety, jeżeli nie mamy zaufanego dietetyka czy osoby siedzącej w tym temacie, musimy sami się przekonać, czytając wiele takich publikacji, aż w końcu wyciągniemy z nich to, co najistotniejsze. Książka Dojrzała i szczupła to dobrze przygotowany poradnik, który na pewno świetnie przysłuży się wielu paniom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia mi ogromną radość i za każdy dziękuję ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...