wtorek, 16 kwietnia 2013

Legenda. Rebeliant- Marie Lu
    Autor: Marie Lu
    Tytuł: Rebeliant
    Wydawnictwo: Zielona Sowa
    Rok wydania: 2011
    Liczba stron: 299
    Moja ocena: 7/10

          Miłość jest piękna, ale bardzo często przez nią cierpimy. Wyobraź sobie, że kochasz kogoś tak bardzo, że poświęcasz dla niego swoje życie?

Każdy dzień oznacza nowe dwadzieścia cztery godziny. Z każdym kolejnym dniem wszystko na nowo staje się możliwe. Obojętnie czy żyjesz, czy giniesz, możesz mieć tylko jeden dzień naraz.”[str:298]

         Daniel Altan Wing- nieuchwytny przestępca i June Iparis- geniusz militarny. Dwie osobowości o kompletnie różnych przekonaniach, wartościach i preferencjach. Gdy Day desperacko pragnie znaleźć lekarstwo dla swojego cierpiącego brata, włamuje się do szpitala. Podczas ucieczki rani nożem młodego żołnierza- brata June, który później nie za jego sprawą umiera. Day automatycznie staje się głównym podejrzanym. June pragnąc pomścić śmierć brata wyrusza na poszukiwanie słynnego przestępcy. Gdy ich drogi krzyżują się, stają do walki przeciwko sobie. Niedługo potem June odkrywa tajemniczą prawdę dlaczego losy jej i Daniela się połączyły? Prawda burzy jej światopogląd i zadaje sobie pytanie czy aby na pewno twój wróg nie jest twoim przyjacielem? 

Wypuszczam powietrze z płuc i zaraz uświadamiam sobie, że wstrzymywałam oddech przez dłuższą chwilę, gdy on wpatrywał się we mnie.”[str:127]

         Day i June to zdecydowanie główni bohaterowie książki, jednakże odniosłam wrażenie, że ich wątek miłosny jest tutaj zwyczajnie zbędny. Ich relacje zbyt szybko stają się bliższe. Oprócz nich pojawia się wiele innych postaci. Najbardziej w pamięć zapadł mi jednak John, brat Daya. Jego poświęcenie dla rodziny szczególnie, dla młodszego brata jest przykładem ogromnej miłości. „Wolałbym sam umrzeć niż patrzeć, jak cię krzywdzą.”[str:269]

         Okładka książki zdecydowanie nie przypadła mi do gust. Gdyby nie fakt że czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tej powieści, to na pewno bym jej nie kupiła. „Legenda. Rebeliant” to debiut Marie Lu, jednak uważam że autorka nie do końca wykorzystała swój potencjał. Fabuła jest ciekawa, aczkolwiek można wychwycić w niej drobne niedociągnięcia. Bardzo spodobał mi się pomysł na narracje ze strony obydwu bohaterów,  przez co możemy poznać dokładnie myśli June jak i Daya. Dzięki prostemu językowi autorki powieść czyta się szybko i przyjemnie.

         Rebeliant” to pierwsza część trylogii „Legenda” jest to bardzo ciekawa pełna akcji powieść dystopijna. Mimo drobnych minusów, uważam że warto zapoznać się z tą historią, i wyciągnąć z niej coś dla siebie. Szczególnie polecam książkę osobom które lubią powieści tego typu, myślę że was nie zawiedzie.


-Brak informacji to dobra informacja, prawda?”[str:17]
Przebił na wylot jego mądre, naiwne, uparte, nadopiekuńcze serce”[str:55]
Przyglądam mu się przez chwilę w nadziei, iż jeszcze raz obrzuci świat spojrzeniem swoich pięknych oczu, ale tak się nie dzieje.”[str:132]Seria "Legenda"
Rebeliant  | Wybraniec
| Patriota


Będzie mi bardzo miło jeśli polubicie i zaczniecie obserwować ;)

3 komentarze:

 1. Myślę, że to będzie oryginalna książka, na pewno sięgnę po nią za jakiś czas. Nie wydaje się być przereklamowana i nie wydaje się być kolejną kopią jakiegoś bestselleru , a to bardzo mnie do niej zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi w sumie okładka się podoba, na pewno jest oryginalna i w pewnym sensie intryguje, chociaż nasuwa na myśl całkiem inny gatunek.. I tu właśnie idealnie pasuje "nie oceniaj książki po okładce" :)
  Recenzja jak zawsze świetna, sama niedługo po tą książkę sięgnę. Bądź co bądź zapowiada się nieźle..

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią bym ją przeczytała ;D Gdziekolwiek nie zajrzę tyle dobrego o niej słyszę.
  Jak nie wygram w konkursie to może zakupię ;p
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia mi ogromną radość i za każdy dziękuję ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...