sobota, 2 sierpnia 2014

English matters 46/2014Tytuł: English Matters 
Wydawnictwo: Colorful Media
Wydanie: maj/czerwien 2014

Co ciekawego przeczytamy w majowo-czerwcowym numerze Englisch matters? Dla osób, które nie znają Wydawnictwa Colorful media, wspomnę, że zajmują się oni publikacją czasopism w wielu językach. Gazety te skierowane są do osób, które uczą się języka, należy jednak zaznaczyć, że trzeba znać dany język w stopniu średnio zaawansowanym. Przejdźmy więc do rzeczy.
Okładka zachęca nas takimi tematami:

  • Vanessa-Mae – gifted musician and sportswomen. Jest to bardzo ciekawy artykuł w dziale People and Lifestyle. Katarzyna Szpotakowska napisała interesujący tekst o Vanessie Mae. Ta utalentowana dziewczyna już w wieku dziesięciu lat stanęła na scenie Londyńskiej  filharmonii. Dowiemy się również o jej dzieciństwie, rodzinnym życiu i drodze do kariery. 
 
  • Prostitution in the World. Tym razem zapoznamy się z artykułem, który porusza problem prostytucji na całym świecie. Michał Mazurkiewicz napomknął w nim o podejściu religii do prostytucji oraz o prostytucji w starożytnych czasach. Przeczytamy nawet kilka zdań o seks turystyce.
 
  • Football in Brazil – a National Passion. W tym artykule został poruszony aktualny temat mundialu w Brazylii. Poznamy barwną historię piłki nożnej tego kraju. Czerwiec i lipiec to idealne miesiące na naukę słówek z zakresu footballu.

Oprócz wyżej wymienionych tekstów w Englisch matters 46/2014, znajdziemy wiele więcej ciekawych artykułów z działów takich jak This and That, Culture, Language, Science, Travel oraz Leisure. Mnie najbardziej zaciekawił pierwszy artykuł z działu This and That. Opowiadał on o pubach w UK. Zainteresował mnie również tekst o Parku Jurajskim, a przede wszystkim słówka zamieszczone pod nim. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia mi ogromną radość i za każdy dziękuję ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...