piątek, 8 sierpnia 2014

English matters 47/2014


Tytuł: English matters
Wydawnictwo: Colorful Media
Wydanie: lipiec/sierpień

Magazyn dla uczących się języka angielskiego, czyli English matters po raz kolejny trafia w ręce zainteresowanych. Już na pierwszej stronie znajdziemy tytuły artykułów, które mogą zaciekawić każdego czytelnika. Jednakże najbardziej rzuca się w oczy Malta: the Jewel of the Med   nazwa artykułu znajdującego się w dziale Travel. Ta część lipcowo-sierpniowego numeru gazety zawiera tylko dwa teksty – są one wszakże bardzo rozbudowane. Każdy z nich wzbogacony jest o barwne fotografie, które sprawiają, że zapragniemy odwiedzić piękne miejsca na Ziemi, które ukazują. 

English matters 47/2014 wypadł znacznie lepiej od poprzedniego numeru. Znajdziemy w nim wiele dobrych i ciekawych artykułów. Najbardziej obszerne są jednak te z działu Travel. Roberto Galea oraz Katarzyna Tutak pokażą nam chwytające za serce krajobrazy. Zwiedzimy między innymi wyspę Gozo, a także Comino. Zobaczymy także przejmujący budynek Royal Pavilion oraz góry Grampiany. 

Oczywiście to nie wszystko, co znajdziemy w tym magazynie. Oprócz cieszących oko widoków, w dziale People and Lifestyle, pozanym interesującą Lorde - Queen Bee. Waro przeczytać kilka słów o tej muzycznej gwieździe. Mamy również okazje poznać tekst jednej z jej piosenek zatytułowaną Tennis Court. Przy tym warto dodać, że na następnej stronie, jak zawsze w English matters, znajdziemy praktyczne lekcje o języku przygotowane przez Anne Rozmus.  Autorka uraczyła nas wieloma praktycznymi zwrotami, które warto zapamiętać.

Kolejny tekst, który wart jest uwagi, również pochodzi z działu People and Lifestyle. Home Sweet Home - New Faces of Architecture został napisany przez Michała Mazurkiewicza. Opowiada on o wielu dziwacznych budynkach, które znajdują się na świecie. Według mnie najbardziej interesującym budynkiem jest biblioteka w Kansas, którą wybudowano na krztałt półki na książki. Tak jak wspomniałam, ten numer English matters wypadł znacznie lepiej od poprzedniego. Zdecydowanie warto zapoznać się z ciekawymi artykułami, które oferują nam ich redaktorzy. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia mi ogromną radość i za każdy dziękuję ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...